Ana Sayfa  İletişim   

 

Özgeçmiş

Fotoğraflar

Teknik Dökümanlar

Megadeth

Anti Gökçek

Linkler

ANTİ GÖKÇEK - Ankaradan Görüntüler

Ankaranın Meşhur Logosu

Sizce Ankarayı bu logo mu anlatıyor ? Kocatepe ve Atakule midir Ankarayı betimleyen. Niye bu adamlar anlamazlar? Niye saygı göstermezler? Niye yok farzederler? Bu topraklarda sayısız

medeniyeler yaşadı. Burası medeniyetlerin beşiği MEZOPOTAMYA. Bilmezler mi? Ankara ismi nerden gelmiş? Galatlara dayanır ilk isim. Gemi çapası anlamına gelen Ankor dan gelir ismi.  Hititler, Lidyalılar, Frigliler, Mekadonlar ve Romalıların izlerini taşır. Niyedir bu düşmanlık tarihe karşı. Burası Anadolu Türk uygarlığıyla eski mezapotamya medeniyetlerinin karışımıdır.
Ankaranın herkesçe bilinen, altının gölgelik üstününse içki içme mekanı olarak kullanıldığı ve dizi dizi dizilmiş demir yığını üst geçitleri. Bunu yapan ve yaptıranların zevk ve bilimsel yaklaşımlarının Ankarılarca yeterince eleştirlmemesi ise ayrı bir konu. Yapıldı ya bir kere geri dönüş kolay değil.Kimbilir ya yasal prosedürlerin başlarına açacağı sorundan ya da tipik "Ben yaptım ve doğru,insanlar kullanır kullanmaz beni ilgilendirmez" mantığından
Resmi tıklayın büyüsün..Tıklayın ki bu ismi üst geçit ama işlevi tamamen farklı üst geçitin şu anki gerçek işlevini görün..Ayrıca not olarak iletmeliyim burda içenleride tebrik etmek lazım aynı zamanda sanırım tuvalet olarak kullanma cesaretinide gostermişlerdi. Çünkü leş gibi kokuyordu.
Metro için artık tipikleşen bir görüntü..Yürümeyen merdivenler.
Çalışmayan engelli ve yaşlı asansorleri. Tarafımca bir kaç kez test edildi. Nedense ben çalıştıramadım bu asansörü. Son dönemde bir çok üst geçitlerede yerleştiriyorlar bu asansörleri. Güya kullanımını özendireceklerde birde çalışsa..
Temizlik ve gösteriş bizim için çok önemli. Biz her an iş yapıyoruz. Hatta o kadar önemli ki cumartesi öğlen vakti Kızılayın hani o hallettiğimiz trafik keşmekeşi içinde ,trafiği iyice sıkıştırmak ve insanları tehlikeye sokmak bile bizim için önemli değil. Biz refuşları temizleriz. Millette bizim iş yaptığımızı düşünerek bize takdirlerini sunar. Bu görüntülerin benzerini hergün sabah  arabayla işine gidenlerde farklı ana caddelerdede göreceklerdir. Sabahın o trafik yoğunluğunda beyefendiler ana caddeleri ağır ağır temzilerler..Sanki başka sakin saat yokmuş gibi..Eee düşünmeyen boyle bir halk kitlesini etkilemek için iyi bir fikir bence.
Asfaltınız Hayırlı olsun resmi Yenimahalle belediyesi 2 dönemdir malesef Melih Gökçek Belediyesinin altında çalışma şansızlığını yaşadı. Bunca sene sanırım 1 veya 2 kere  İvedik caddesi asfaltlandı. Üstelik bu ana caddeler Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda olmasına rağmen. Bu dönem malesef Yenimahalle belediyesi sağ kesimin takiyeci ve içi boş gösterişlerle dolu partisine geçti. Geçer geçmez ne oldu dersiniz. 1 hafta sonra cadde asfaltlandı. İnsanlara mesaj olarakta her yere Melih Gökçek imzalı "Asfaltınız Hayırlı Olsun" yazılı  pankartlar asıldı. İnsanlara mesaj verildi " Bakın bizi seçtiniz, biz sizi artık farklı gözetmeyeceğiz". Kimsenin aklı çalışmaz ki zaten bu caddeler Büyükşehirin sorumluluğunda belediye hangi partinin elinde olursa olsun sen buradan SORUMLUSUN. 
Evet meşhur KanalA televizyonu. Sabah akşam Ankara belediyesinin o meşhur icraatlarını canlı yayınlarla anlatır. Hiç olumsuz bir eleştiri göremessiniz. Ama konu Chp li belediyeler ise eleştirinin yönü birden bire değişir. RTUK ise sadece izlemekle kalır. Ankara belediyesi bu yolla geniş bir halk kitlesine ulaşır.

 

Melih Gökçek ve Basından Haberler

Ana Sayfa  İletişim